Digital Health Essential

3. Digital Health

Essential

2024. május 24. (péntek) 

 Danubius Radisson Blu hotel, Budapest, Teréz krt. 43, 1067

Digitális egészségügyi konferencia a közegészségügy, a magánegészségügy, a pharma digitál és a digitális egészségügyi cégeknek. Csatlakozz a Linkedin event oldalunkhoz. Ha szeretne Ön is kiállítani, vagy szponzorként megjelenni a rendezvényen, írjon nekünk.

 

Témák

+ Robotika
+ Egészségügyi ágazati fejlesztések
+ Digitalizáció a közegészségügyben. 
+ Digitalizáció és az adattudomány az egészségügyi ellátásban

Rami Riman
Director of Clinical & Business Improvements EMEA
InterSystems EMEA

Rami Riman leverages clinical best practices across multiple healthcare disciplines through engagement with InterSystems solutions. In his role, Rami works to improve hospital workflows to ensure patient safety, improve efficiencies and increase system adoption. Rami has extensive consultancy experience in healthcare IT, including change management consultancy, professional accreditation, hospital workflow management, and realizing a return on investments. Prior to InterSystems, Rami had 10 years of clinical experience across multiple hospitals in the US, UK, Lebanon and UAE. Rami’s passion remains in increasing patient engagement to improve community’s health and awareness.

Rami holds a B.A. from the American University of Beirut in Biology, a Doctorate in Medicine from St. George’s University School of Medicine and a master’s degree in infectious diseases from the University of London. Rami is board certified in Internal Medicine and Medical Oncology.

BEKÖSZÖNTŐ

Az egészségügyi szektor legkiválóbb vállalatait és szakembereit várjuk a tavasz egyetlen független, szakmai digital health csúcskonferenciáján, 2024. május 24-én, Budapesten, a Radisson Blu Hotelben. 2023. május 17-én 260 vendég jelent meg az egy termes 2. Digital Health Essential konferencián

Vegyen részt, ha
  • + Érdeklik az új digitális megoldások a szektorban
  • + Nyereségesen és hatékonyan akarja működtetni egészségügyi vállalatát.
  • + Fejleszteni és erősíteni kívánja a hosszú távú üzleti kapcsolatrendszerét.
  • + Kíváncsi rá, hogy mit mond a konkurenciája.
  • + Építeni szeretné az egészségügyi szektorban a kapcsolatrendszerét.
Rendezvényünk szólni kíván:
  • + Pharma szektor
  • + Orvosi műszergyártók 
  • + Health Venture Capital 
  • + Big Tech 
  • + Egészségügyi Informatika
  • + Befektetés előtt vagy alatt álló startupok 
  • + Állami Egészségügy
 
  • + Magánegészségügy
  • Egészségpénztárak 
  • Orvosok 
  • Ügyvédi irodák 
  • Tanácsadó cégek 
  • Finanszírozók: bankok és biztosítók képviselőihez 
Dress code

business casual

Szervezők

AP Summit Now Kft. és Molnár Rita Judit egyéni vállalkozó

Social media

join us

Program

Rami Riman, MD (Intersystems) előadás

Kormányzati megoldások. Digitális fejlesztések a közegészségügyben -  Az egészségügy digitalizációt támogató jogszabályi és finanszírozási környezet - Hol tartunk most és mit hoz a jövő? Digitális készségfejlesztés az egészségügyben - Milyen digitális készségekkel kell rendelkeznie a jelen és a jövő egészségügyi dolgozóinak? Digitális megoldásokra vonatkozó ellenőrzési, minősítési folyamatok. Hogyan biztosítható, hogy csak magas színvonalú, biztonságos digitális megoldások épülhessenek be a hazai közfinanszírozott egészségügyi rendszerbe? - panelbeszélgetés - Ónodi-Szűcs Zoltán (egészségügyi kancellárhelyettes, Debreceni Egyetem), (Belügyminisztérium), (OKFŐ),  Moderátor: 

EGÉSZSÉGÜGYI ADATOK ADATVÉDELME ÉS SZABÁLYOZÁSAI: Az adatvédelmi és szabályozási kihívásokról, és ezek alakulásáról. Hogyan biztosítható, hogy valid adatok keletkezzenek és álljanak rendelkezésre az adatalapú döntéshozatalhoz intézményi, térségi és országos szinten. Egészségügy adatvagyon - adatokon alapuló klinikai döntéshozatal. Mikor, milyen adatnak és milyen formában kell rendelkezésre állnia, hogy támogatni tudja a klinikusok munkáját? Kiberbiztonság az egészségügyi intézményekben - Hogyan biztosítható az egészségügyi intézményekben a kiberbiztonsági kritériumoknak való megfelelés? (Infrasruktúra, folyamatok és HR) - panelbeszélgetés - dr. Kádár Magdolna (Belügyminisztérium), Moderátor: 

Működési hatékonyság javítása: JÖVŐKÉSZ KÓRHÁZAK - Különleges betekintés a költséghatékony technológiai megoldásokba, amelyek javítják a betegközpontú ellátást. Digitális megoldások, mint például az elektronikus orvosi rekordok (EHR), az automatizált időpont-koordináció és a virtuális várólisták, segíthetnek az egészségügyi intézményeknek és szakembereknek az ügyvitel hatékonyságának növelésében. Ezáltal csökken az adminisztratív terhek és növekszik az idő az ellátásra fordítható. A BETEGKÖZPONTÚ szemlélet: Hogyan lehet kielégíteni a betegek elvárásait zökkenőmentes koordinációval, személyre szabással és együttműködéssel. - panelbeszélgetés - Prof. Dr. Andréka Péter, PhD, MD (Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet), Dr. Bogos Krisztina, PhD, MD (Országos Korányi Pulmonológiai Intézet), Moderátor: 

Mesterséges intelligencia (MI) és gépi tanulás (GT): Az MI és GT fejlesztések egyre inkább behatolnak az egészségügybe, többek között a képalkotás, a betegség diagnosztika és a gyógyszerek fejlesztése területén. Az MI rendszerek képesek nagy mennyiségű adatot feldolgozni és azonosítani a mintákat, amelyek segítik az orvosokat a pontosabb diagnózis és a testre szabottabb kezelés kialakításában. - angol nyelvű panelbeszélgetés - dr. Bidló Judit (Belügyminisztérium), Szolnoki Szabolcs (Gazdaságfejlesztési Minisztérium), Rami Riman, MD (Intersystems) Moderátor: (a beszélgetés nyelve angol)

A Digital Health céljai és az eredmények mérhetősége - Prof. Dr. Gulácsi László, MD, MSc. Ph.D. Habil. DSc. (Óbudai Egyetem)

Virtuális valóság (VR) és kiterjesztett valóság (AR): A VR és AR technológiák alkalmazása az egészségügyben lehetővé teszi a betegek számára a fájdalom enyhítését, a rehabilitáció támogatását és az edukációt. Például a VR terápia segíthet a krónikus fájdalom kezelésében vagy a mentális egészség problémák kezelésében.

Egészségügyi applikációk és viselhető eszközök: Az okostelefonokhoz és viselhető eszközökhöz fejlesztett egészségügyi alkalmazások és szenzorok lehetővé teszik a felhasználók számára az egészségfigyelést és az egészségügyi adatok rögzítését. Ezekkel az eszközökkel az emberek könnyedén nyomon követhetik például a pulzusukat, vérnyomásukat, a fizikai aktivitásukat vagy akár alvási szokásaikat. Ezek az adatok segíthetnek az egészségmegőrzésben és a betegségek megelőzésében.

DHE PARTY - networking event a konferencia előadóinak és vendégeinek a konferencia végén. 

A 2024-es konferenciára regisztrált résztvevők:

444.hu, 4IG, AP Summit Now, Belügyminisztérium, Berlin Chemie, Budai Egészségközpont, Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága, EIT Health InnoStars, ESZFK, Egészségkalauz, Egis, Debreceni Egyetem, Házipatika, Hifylabs, Hungimpex. Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet, IBT Premier Consulting, Intersystems, IQVIA Solutions Services, Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, Népszava, New Medical Technologies, Spicy Analytics, Stratis, Óbudai Egyetem, Telex, Pharmaindex, OKFŐ, Népszava, Novodata, Magyar Nemzet, Mandiner, Vg.hu, Webbeteg

 

Andreka Péter
főigazgató
Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet

I graduated from Semmelweis Medical School in 1993 and started working at the 2nd Department of
Internal Medicine at the same university. After my board in internal medicine, I travelled to the US to
University of Miami where I did cardiology research and started my training in cardiology. I got board
certified in cardiology in 2002 and got the PhD degree in the same year. I got invited to the
Gottsegen National Cardiovascular Center and became the chief of Department of Adult Cardiology
in 2006. I was working as an interventional cardiologist and performed several structural
interventional cardiology procedures first in Hungary with my team. I got board certified in
anesthesiology and intensive care in 2008. I was invited as a visiting professor to the University of
Aberdeen to teach interventional cardiology for six mounts in 2012. In December 2015 I was
appointed as the vice medical director and in December 2017 as the general director of the
Gottsegen National Cardiovascular Center. In 2019 I got appointed as the chief of Cardiology Section
of the Hungarian Professional Medical Council. In 2022 I became professor of cardiology at the
University of Pecs. In 2023 I became the chief of the Hungarian Professional Medical Council. During
my directorate the team of our Institution became very much devoted to national and international
medical research and medical education. We run several PhD and clinical fellowship programs for
both national and international students and publish our projects in leading international peer
reviewed journals. My vision is to make Gottsegen National Cardiovascular Center visible and
recognized also in field of international cardiovascular medicine.

Bidlo JUDIT
Egészségügy Szakmai Irányításáért Felelős Helyettes Államtitkára
Belügyminisztérium

Dr. Bidló Judit a Belügyminisztérium Egészségügy Szakmai Irányításáért Felelős Helyettes Államtitkára 2023. március 1 óta. Gyógyszerész, közgazdász, infobionikus-mérnök végzettsége van. A Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság alapító tagja.

Gyógyszeripari tapasztalatait a Novartis cégnél és az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületénél szerezte,
melynek 4 évig volt igazgatója 2005-2009 között. 2009 óta az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál, majd annak jogutódjánál, az ártámogatási területen dolgozott. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő ártámogatási főigazgató-helyettese volt 2018. november 1.-től 2023 februárig végéig.

A NEAK-nál felelős volt a járóbeteg gyógyszerellátás működéséért és finanszírozásáért, a gyógyászati segédeszközök és tételes elszámolású eszközök finanszírozásáért, valamint a tételes-, különkeretes-, és orphan  gyógyszerkészítmények
beszerzéséért, finanszírozásáért. A NEAK-nál működő Országos Molekuláris Onkoteam munkájában ma is részt vesz.

Fő feladatának jelenleg is az outcome alapú gyógyszerfinanszírozás megteremtését és a finanszírozási rendszerek COVID járvány miatt előtérbe kerülő telemedicina rendszerekhez történő adaptálását tekinti. E mellet elkötelezett híve az adatvezérelt egészségügyi döntéshozatal kialakításának.

Bogos Krisztina
főigazgató
Országos Korányi Pulmonológiai Intézet

Dr. Bogos Krisztina az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgatója 2021. január 1-e óta. Az
intézetben 1992 óta dolgozik, volt osztályvezető főorvos, orvosigazgató, majd ezt követően 2020.
júliusában vette át az intézet vezetését mb. főigazgatóként.
Általános orvosi diplomáját 1992-ben szerezte a Pécsi Orvostudományi Egyetemen, majd
tüdőgyógyászatból, általános belgyógyászatból, klinikai onkológiából és a HERMES program keretében
európai felnőtt tüdőgyógyászatból tett sikeres szakvizsgát.
2009-ben PhD tudományos fokozatot, ezt követően 2016-ban egészségügyi szakmenedzser MsC
fokozatot szerzett a Semmelweis Egyetemen, majd 2023-ban Habilitációs fokozatot a Pécsi Tudomány
Egyetemen.
2013-2021 között pulmonológiai regionális szakfelügyelő szakfőorvos volt.
A Szakmai Kollégium Tüdőgyógyászat Tagozat elnöke, a Magyar Tüdőgyógyász Társaság vezetőségi,
elnökségi tagja, 2000 óta az Onkopulmonológiai Szekció vezetőségi tagja, majd 2014-2022 között elnöke.
Tagja továbbá az Európai Tüdőgyógyászati Társaságnak (ERS), a Magyar Onkológiai Társaságnak és az
IASLC-nek.
2020-ban EMMI miniszteri elismerő oklevélben, 2021-ben Széchenyi Társaság díjában és 2022-ban a
Magyar Érdemrend Tisztikereszt Polgári Tagozat kitüntetésben részesítették.
Számos hazai tudományos konferencia szervezője és előadója.

Duray
osztályvezető főorvos, Kardiológiai osztály
Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórház

Belgyógyász – Kardiológus, nemzetközileg jegyzett szívritmuszavar specialista. Általános orvosi diplomáját a Semmelweis Egyetemen szerezte, majd a szakképzése után 2005 és 2010 között a Frankfurti Egyetem Kardiológiai Klinikáján dolgozott, ahol a szívritmuszavar részleg főorvosaként dolgozott. Európai Kardiológus diplomát szerzett, majd az Európai Kardiológus Társaság tiszteletbeli tagjának választotta. A Semmelweis Egyetemen szerezte PhD doktori (2009) címét, Egészségügyi Menedzser MSc diplomáját (2019), majd ugyanitt habilitált (2020). A Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker munkacsoport alelnöke. Kutatási érdeklődési köre a szívritmuszavar, valamint szívelégtelenség miatt eszközös kezelésre szoruló betegek ellátási módszerei, a katéteres, műtéti (pacemaker, defibrillátor), valamint gyógyszeres kezelési stratégiái. Bevezette Magyarországra a legmodernebb, teljesen a szívbe ültethető törpe pacemaker (Micra) alkalmazását, és tapasztalataival nagymértékben hozzájárult a technológia széleskörű elterjesztéséhez. A mindennapi betegellátás mellett fontos számára az eszköz- és gyógyszergyártókkal való szoros együttműködés, a diagnosztikus és terápiás eljárások kifejlesztésével és alkalmazásával kapcsolatos kutatómunka.

Gulácsi László
Tudományos Rektorhelyettes
Óbudai Egyetem

Gulácsi László (1957), Tudományos Rektorhelyettes, professzor Egészségügyi Közgazdaságtan
Kutatóközpont (HECON), Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK), Óbudai Egyetem,
Budapest, ÓE Innováció Menedzsment Doktori Iskola, vezető.
Gulácsi László orvos (Debreceni Orvostudományi Egyetem), szakorvos (Társadalomorvostan),
valamint a matematikai közgazdaságtan, a szociológia (Budapesti Corvinus Egyetem korábban:
Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem), a programozó matematika (Kossuth Lajos
Tudományegyetem, Debrecen), valamint az Egészségügyi közgazdaságtan (University of York)
terén szerzett egyetemi oklevelet.
A Medical University of Amsterdam, a Budapesti Corvinus Egyetem, korábban: Budapesti
Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem
és a Debreceni Orvostudományi Egyetem PhD fokozataival rendelkezik.
A Pécsi Tudományegyetemen habilitált 2007-ben. MTA Doktora fokozatot szerzett 2017-ben.
Az MTA Gyógyszerésztudományi Állandó Bizottság tagja. A Budapesti Corvinus Egyetemen
2018-2019 között Tudományos rektorhelyettes, az Egészségügyi Közgazdaságtan Tanszék
alapító tanszékvezető egyetemi tanára (2013-2020), valamint az Egészség-gazdaságtani és
Technológiai Kutatóközpont, alapító vezetője (2002-2013). A Magyar Közgazdasági Társaság,
Egészség- és Egészségügy-gazdaságtan Szakosztályának alapító elnöke 2010-2015.
Az „European Journal of Health Economics” (IF:4,4), a „Society and Economy” (C) szerkesztő
bizottságának tagja, és az „Orvosi Hetilap” (IF: 0,6) rovatgondozó munkatársa. Az Egészség
Akadémia, Nemzetközi és Hazai Szerkesztőbizottság Tanácsadó Testületi tagja.
Eddig 18 esetben vett részt Európai Bizottság által finanszírozott kutatásokban (Framework
programok, FP6, FP7, H2020), ezeknek kutatásvezetője, koordinátora vagy résztvevője volt.
Jelenleg futó projectek
Innovatív és digitális egészségipari technológiák fejlesztése és értékelése; Tématerületi
Kiválóság Program, kutatásvezető (Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból
megvalósuló projekt, TKP202 NKTA 36);
Changes in the Socio-economic Burden of Epidermolysis Bullosa in Europe, BUR-EB; kutató
(Az EU Horizon 2020 kutatási és innovációs program által támogatott European Joint
Programme on Rare Diseases COFUND-EJP N825575 támogatásával, hazai résztvevőként az
NKFIH támogatásával, 2019-2.1.7-ERA-NET). A BUR-EB projekt honlapja: https://www.bur-
eb.com
Összesen 775 tudományos közleményt, 16 könyvet, 78 könyvfejezetet és további 64
tudományos művet publikált az egészségügyi közgazdaságtan, technológiaelemzés,
népegészségügy és minőségfejlesztés terén.
IF: 409,663 (kiemelt szerzős: 124,423); MTMT Citáció: 4938 (független 3484), Hirsch index
(MTMT) 36; GoogleScholar Citációk 6688, Hirsch index: 46. Publikációs tevékenység 2018-

2022 között (5 év): D1=32; Q1=13; Q2=7; Q3=6; Q4=2; összesen: 60. Eddig 8 sikeres Ph.D.
tézis témavezetője volt.
További részletek: https://hecon.uni-obuda.hu/
Publikációs lista (MTMT):
https://m2.mtmt.hu/gui2/?type=authors&mode=browse&sel=authors10003170
Publications: https://scholar.google.nl/citations?user=ek0KaHUAAAAJ&hl=en&oi=ao

Kádár Mónika
főosztályvezető
Egészségügyi Fejlesztéspolitikai Főosztály, Belügyminisztérium

Okleveles népegészségügyi szakember, egészségtudomány doktora. Közel 10 év informatikai szoftverek tervezésében, az IT fejlesztések koordinálásában szerzett tapasztalattal rendelkezik. Munkássága során fő feladata volt az IT fejlesztéseinek folyamatszintű összehangolása. Kapcsolattartás az egészségügy felhasználói területekkel, az üzleti követelmények felmérése és rendszerezése. Rendszerleíró folyamatok tervezése, előzetes specifikációk készítése. Fejlesztések koordinálása, funkcionális tesztelésben támogatásnyújtás.

Korábban több európai uniós forrásból megvalósuló projektben látott el IT folyamatmenedzseri, vezető koordinátori és egészségügyi szakértői feladatokat. 2012 és 2017 között a Nemzeti Népegészségügyi Központ (korábban Országos Tisztifőorvosi Hivatal) IT projekt csapatot erősítette, 2017 és 2022 között az Országos Kórházi Főigazgatóságon központi kórházi integrált gazdálkodási rendszerek és orvosi labordiagnosztikai rendszer fejlesztéseiért volt felelős. Projektvezetése alatt valósult meg többek között minden állami fenntartású fekvőbeteg ellátást nyújtó intézményben a Központi Pénzügyi Engedélyező Rendszer országos bevezetése is.

Jelenleg is kiemelt figyelmet kap részéről a hazai digitális egészségügy alakulása és 2023-tól a Belügyminisztérium Egészségügyi Finanszírozásért és Fejlesztésért Felelős Helyettes Államtitkárságon belül működő e-egészségügyi osztály koordinálása. A helyettes államtitkárságon az Egészségügyi Fejlesztéspolitikai Főosztály vezetője.

Szolnoki Szabolcs
technológiáért felelős helyettes államtitkár
Gazdaságfejlesztési Minisztérium

2023 február óta technológiáért felelős helyettes államtitkára a Gazdaságfejlesztési Minisztériumnak, emellett a Pécsi Tudományegyetem doktorandusza, és a Neumann János Egyetem kutatási munkatársa. 2017-2021 között Izraelben teljesített külszolgálatot tudományos és technológiai ügyekért felelős szakdiplomataként. Dolgozott az EuroAtlantic cégcsoport innovációs és üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettesként, és állami vállalatoknál, köztük a Magyar Nemzeti Kereskedőháznál, és az Express Innovation Agency-nél startup és kutatás-fejlesztési projektek hasznosítását támogató vezetőként. A Budapest Smart vállalkozásfejlesztési program koncepciójának társszerzője, első vezetője. Több IT fókuszú projekt kezdeményezője, kiemelten követi a kiberbiztonság technológiai, piaci és geopolitikai trendjeit. Szakmai karrierje kezdetén szociál- és foglalkoztatáspolitikai területen támogatta a minisztériumi és parlamenti munkát.